Problem z hasłami jednorazowymi w mBanku

Fot. mstop.pl

Fot. mstop.pl

O wprowadzeniu opłat za listy haseł jednorazowych (tzw. TAN) w mbanku było wiadomo od dawna. Przezorni klienci, którzy nie chcieli korzystać z haseł sms zamówili sobie kilka list (dopuszczalna liczba: 5) przed wejściem w życie nowego cennika.

Jak się jednak okazuje – listy haseł jednorazowych mogą być w mbanku używane tylko do wykonywania przelewów – inne czynności wymagają przejścia na hasła sms.

Przykład – po zalogowaniu do systemu mbanku wystarczy wejść w zakładkę „ustawienia i konfiguracja”, a następnie „dane i adresy”. Teraz należy spróbować dokonać zmiany dowolnych ustawień, np. adresu email. Na ekranie pojawi się stosowny komunikat, mówiący że operacja została wykonana niepoprawnie. W efekcie nie można jej wcale wykonać.

Co gorsze – taki komunikat otrzymują również ci, którzy zamówili hasła jednorazowe płacąc za listę 5pln! Tym samym mbank mimo wprowadzenia opłat za wysyłkę haseł jednorazowych w postaci list postanowił utrudnić życie osobom z nich korzystającym i zmusić do przejścia na sms.

Oczywiście wszystko jest zgodne z tabelą funkcjonalności mbanku: http://www.mbank.pl/przewodnik/funkcjonalnosci/16.html ale czy takie podejście ma jakieś uzasadnienie poza ograniczeniem liczby osób korzystających z listy haseł?


Źródło: www.mstop.pl

Polecamy także: www.nabiciwbrebank.pl

8 komentarze do “ Problem z hasłami jednorazowymi w mBanku ”

 1. e tam, kto jeszcze dzisiaj korzysta z hasel jednorazowych ??

 2. Ja.

 3. Nic dodać nic ująć – aphossa.

 4. ja korzystam

 5. ja teżkorzystam,nie ufam w rzetelność operatorów tel. komórkowych. A niech pojadę gdzieś gdzie nie mam zasięgu i co wtedy?

 6. Korzystam z haseł sms. Jeśli „pojadę gdzieś, gdzie nie mam dostępu”, to tam po prostu nie korzystam z haseł sms = płacę gotówką lub kartą płatniczą z tegoż konta.
  Hasła na karteczce to przeżytek, bardzo łatwo nieżyczliwym współlokatorom je celowo zniszczyć (czasami trzeba dostać nauczkę, żeby się dowiedzieć prawdy o kimś), zgubić, zamoczyć.

 7. witam mam pewien problem otoz zamowilam dosc dawno liste kodow zabezpiecajacych pozniewaz pierwsza liste zgubilam. nie moge uaktywnic listy przez internet poniewaz wyskakuje mi komunikat obraku aktywnej listy haseł jednorazowych. dzwoniac do mlinii trzeba podac liczby telekodu ktorego nie pamietam :/ prosze o pomoc

 8. Witam

  Na stronie m-bank czytamy:
  http://media.mbank.pl/pl/pr/48594/hasla-smsowe-w-mbanku?changeLocale=PL
  „System mBanku wylicza odpowiednie hasło smsowe on-line, uwzględniając wszystkie dane zlecanej operacji.”

  czyli majac dostep do konta, take hasło mogę sobie wydedukować po kilku próbach rozczaić algorytm i wtedy te hasła to żadne zabezpieczenie 🙂

  bzyk333

Skomentuj