KNF zrewolucjonizuje OFE

Fot. Forsal.pl

Fot. Forsal.pl

Przedstawiciele funduszy emerytalnych wprowadzają klientów w błąd, straszą upadłością konkurencji, a nawet fałszują umowy. Komisja Nadzoru Finansowego ma dość – chce całkowitego zakazu akwizycji i powstania agresywnie inwestujących funduszy dla młodych osób – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Skala nieetycznych działań przedstawicieli OFE jest tak duża, że Komisja proponuje radykalne rozwiązania. Do tej pory kontrolerzy chcieli jedynie zakazać akwizytorom przepisywania klientów z jednego funduszu do drugiego.

Co w zamian? Osoba chcąca zmienić fundusz mogłaby to zrobić telefonicznie, listownie lub przez internet – tłumaczy Tomasz Najfeld z KNF.

Komisja Nadzoru Finansowego chce też zniesienia obowiązku powiadomienia o zmianach dotychczasowego funduszu. Teraz oznacza to natychmiastową wizytę w domu akwizytora, który zrobi wszystko, aby odwieść nas od takiej decyzji.

W wyborze funduszu miałyby pomóc zestawienia z wynikami wszystkich OFE, które klient dostawałby przed zawarciem umowy z OFE. Obejmowałyby one okres za ostatnie 3, 5 i 10 lat i powstawałyby na podstawie danych KNF – dodaje gazeta.

Źróło: wyborcza.biz, sfora.pl

3 komentarze do “ KNF zrewolucjonizuje OFE ”

  1. no no sprawa z OFE to najwiekszy przekret, szkoda ze tak pozno ktos sie za to zabral

  2. niestety

  3. hehe życie 🙂

Skomentuj